Hundid viisid Imavere lähistel talust koera, teine pääses eluga

Hundid viisid Imavere lähistel talust koera, teine pääses eluga

4170
Foto: Flickr

18. märtsil läks Imavere lähistel Uuelinna talu hoovilt kaduma üks koer ja teisel üritati kõri läbi hammustada, ent loomake pääses siiski eluga.

Uuelinna talu perenaine Kairi Roosipuu on veendunud, et koerad ei läinud mitte omavahel kaklema, vaid tegu oli huntidega. “Siin on luusinud kuskil 3-6 hunti. Ise ma olen näinud kokku juba vähemalt nelja,” ütles ta ERRile.

Imavere jahimees Mati Hõbemägi ütles, et veebruaris peeti piirkonnas hundijahti. “11 hunti oli meil siin piirdes. Aga ei õnnestunud ühtegi küttida seekord.”

Hõbemägi nägi hiljuti sealsamas ringi luusimas veel üht viie kärntõves pojaga hundipesakonda.

Hundid murravad koduloomi, sest nende peamine saakloom, metssiga, on katku tõttu metsadest kadunud. Mati Hõbemäe hinnangul on keskkonnaamet huntide arvukuse meelega väiksemaks ja kitsede arvukuse suuremaks hinnanud.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko tõdes, et kui käärid väga suureks lähevad, et ikkagi jahimeeste number on oluliselt suurem kui ulukiteadlaste oma, siis peaksid ulukiteadlased selgitama enda numbreid, et miks need just nii madalad on.

Vaata lähemalt ERRist.