Hundid on sügisel murdnud paarkümmend koera

Hundid on sügisel murdnud paarkümmend koera

1755
Hundid. Foto: erakogu

Hundid on sel sügisel murdnud peaaegu 20 koera. Seda hoolimata asjaolust, et nende arvukus on keskkonnaameti andmeil langenud ning toidu-puudust metsas ei ole. Keskkonnaamet ei oska seletada, miks on huntide toitumisharjumused väärastunud.

Sügisel levis sotsiaalmeedias turvakaamera video kahe koera ja kolme hundi kohtumisest Raplamaal. Kõik kohtumised nii rahulikult ei lõpe. Priit Tasane kaotas kuue ja poole aasta vanuse Lääne-Siberi laika Kose jahiseltsi alal. Koer võttis põdrajälje ja sattus huntide peale. Pool tundi hiljem leiti, mis järgi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Lääne-Siberi laikasid kasvatab Tallinna külje all Vaidas elav August Kuuse. Siinkandis juhtuski eelkirjeldatud lugu. August Kuuse arvab, et paljud jahimehed koeri omapead metsa enam ei luba.

“Koerte murdmised on viimasel paaril aastal hoopis kasvanud. Miks hundid nüüd koeri murravad, seda on raske öelda. Siin on piirkonniti erinevad põhjused olnud. Ilmselt on see saak neile oluliselt lihtsam olnud kättesaadav. Teatud piirkondades ka huntide väärastumine toiduobjektide suhtes. Sest toidunappust huntidel täna ei ole,” rääkis Keskkonnaameti Jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Vaata lähemalt ERRist.