Hundid murravad Läänemaal lambaid ja vasikaid

Hundid murravad Läänemaal lambaid ja vasikaid

2277
Foto: Flickr

Nõva kandis murravad hundid lambaid, Taebla ümbruses aga vasikaid.

„See on nii tavaline,” nentis Lääne Elule Linnamäe jahimees Hugo Peterson. „Põhimadin käib Taebla kandis, kogu aeg murtakse. See on ebanormaalne olukord. Eesti on ju põllumajandusmaa olnud, me ei pea ju kariloomi kiskjatele saakloomaks.”

„Kaks lammast ja viis vasikat maha murtud, kahte tõsiselt vigastatud,” loetles Taeblla jahiseltsi pealik Jarro Mihkelson viimase aja huntide murdmisi Võntkülas Kaabli farmis.

„Murdmine oli neli päeva järjest,” nentis Mihkelson. „Pahameelt tekitas, et hundid murravad küla keskel. Viimased kaks murdmist toimus 50-60 meetri kaugusel laudast.”

Võntküla kandis on Mihkelsoni sõnul palju karjakasvatajaid, lisaks lehmadele kasvatatakse hobused ja lambad.

„Ei oskagi öelda, kas neid on palju või on nad väga liikuvad,” ütles Mihkelson huntide arvu kommenteerides. Vahepeal, kui olid vihmased ilmad, said jahimehed jälgi ajades aru, et hundid olid selakandis kahe-kolmekesi pundis liikumas. Kui tuleb lund, siis selgub, kui palju neid tegelikult liikumas on.

Nõva jahiseltsi esimees Riho Ööbik ütles, et Nõva kandis on huntide saagiks langenud peamiselt lambad. “Nõmmemaa külas ja Vaisi külas. Kümnete viisi,” nentis Ööbik. “Üks lambakasvataja ütles, et ega ta sellelks lambaid ei kasvata, et keskkonnaametilt murdmistoetust saada.”

Loe lähemalt Lääne-Elust.