Hundid käisid Soomaa talus taas lambakarja uudistamas

Hundid käisid Soomaa talus taas lambakarja uudistamas

1396
Hundid Kangrupargi talu lauda juures. Foto: rajakaamera

Septembri alguses käisid hundid Riisa külas Kangrupargi talus lambakarja murdmas. Nüüd detsembris tegid nad nii-öelda järelkontrolli.

EJS-i kodule toimetusele saadeti Rahnoja jahiseltsist info, et Soomaal Riisa külas Kangrupargi talus selle aasta septembris lambakarja rünnanud hundid on nüüd tulnud tagasi lauda juurde uudistama.

Esmalt murdsid hundid 13. septembri ööl Kangrupargi talu laudas lambakarja. Nad pääsesid lauta sisse väikesest avausest ja 36 lambast 12 murdsid nad maha, kirjutas toona Pärnu Postimees.

Kohalike jahimeeste sõnul nähti pärast seda intsidenti järgmise päeva hommikul kahte hunti veel küla peal liikumas. Keskkonnagentuuri spetsialist käis toona ka kahjustusi hindams, aga ei tuvastanud 100%-liselt, et tegemist oli huntidega.

Nüüd, pea kolm kuud hiljem 16. detsembri ööl vastu 17. detsembrit sattusid hundid rajakaamerasse. Talu peremehe poolt üles pandud rajakaamera tabas hundid sama lauda ümbert. Hundid üritasid samast avausest siseneda, kuid kuna peremees oli selle avause likvideerinud, siis enam see neil ei õnnestunud. Fotol on näha ka huntide poolt tehtud küünte jäljed.

Varasemalt on veel sarnaseid juhtumeid Kangrupargi talus olnud 2008. aasta aprillis, kui hundid murdsid lambaid.

Lauda lähedal asub talu, kus kasvatatakse lisaks lammastele mägiveised. Peale 2008. aasta juhtumit võttis peremees omale lammaste kaitseks kaks Kaukaasia lambakoera, kes nüüd on paraku manala teed läinud. Nii kaua, kui koerad olid elujõus, huntide poolt murdmisi ei olnud. Peremehel on uuesti plaanis koerad soetada, et lambakarja kaitsta.