Hundid käisid hobuseid kimbutamas

Hundid käisid hobuseid kimbutamas

2615
Foto: Flickr

Eelmisel nädalal andsid Albu vallas võsavillemid endast märku sellega, et ründasid seal majapidamises kaht hobust. Kuigi suksud pääsesid rünnakust kriimustuste ja muljumisjälgedega, paneb juhtum loomulikult omanikke muretsema.

Sotsiaalmeedias Albu valla lehel andis kolmapäeva õhtul kella 16 ja 18 vahel juhtunust teada ühe looma omanik Tiina Tollimägi, kelle selgitusel ründasid hundid Sõstra talule kuuluval kinnistul talle ja tema õele kuuluvaid loomi, vahendab Järva Teataja. „Kollane poni on terve, paar kriimu näos ja nägu verine, jalal ka mõned verised kohad, aga pruunil on nägu ja kael kriimustatud,“ kirjutas ta.

Rohkem kannatada saanud hobusel oli hundirünnakust kerge muljumine alalõual, ta sai loomaarstilt süstid, samuti puhastati haavad.

Pole täpselt teada, mitu hunti rünnakus osales, ent Tollimägi meelest pole kahtlust, et see on just huntide, aga mitte hulkuvate koerte töö. „Üks jahiseltsi liige käis ka siin ja kinnitas, et tegemist on huntidega, kuna on tahetud kõrri hüpata,“ ütles ta.

Kohapeal käinud Albu kandi jahimees Igor Homin kinnitas, et pilt nägi tõepoolest välja selline, et hobuseid on rünnanud hundid. „Paanikaks ei näe ma mingit põhjust. Teades ja tundes huntide käitumist, julgen öelda, et kuna nad jäid saagist ilma, ei tule nad sellesse kohta enam tagasi,“ lausus ta.

Loe lähemalt Järva Teatajast.