Hundi saatja võis puruneda pureledes

Hundi saatja võis puruneda pureledes

3422
Foto: erakogu

Info kevadel Sindi paisu juures jääsupist päästetud ja seejärel Virumaale jõudnud hundi saatusest on jätkuvalt vastukäiv. Jahimees Jaan Villak pakub ühe versioonina, et hunt võib olla ka elus ja terve, kuid tema GPS-saatjat sisaldanud kaelarihm jäi mõne kohaliku Virumaa hundi hammaste vahele.

Eelmisel nädalal hakkas levima info, et veebruaris Pärnumaal Sindi paisu juurest jääkülmast veest päästetud hunt on Virumaal maha lastud. Teatavasti sai võsavillem pärast päästmist kaela GPS-saatjaga varustatud rihma ja ta lasti vabadusse. Noor hunt tegi pika tiiru mööda Kesk-Eestit ja jõudis otsaga Virumaale. Viimased signaalid saatjast tulid kahe Virumaa piirilt ja levima hakkasid spekulatsioonid, et hunt on jäänud püssitoru ette, kirjutab Virumaa Teataja.

Kuuldustele lisas vunki ühe mööduja tähelepanek. Nimelt oli ta Aidu karjääri selges vees märganud uputatud looma korjust, mida kaldalt vaadates võis vabalt hundi omaks pidada. Kontrollimisel selgus, et tegemist oli siiski koeraga.

“Võimalik, et mahalaskmise kuulujutt hakkaski levima selle uputatud koera tõttu,” lausus Rakvere Jahindusklubitegevjuht Jaan Villak. “Väide, et hunt lasti kindlasti maha, on siiski külajutu tasandil. Ühtki tõendit selle kohta pole. See võib olla tõsi, kuid võib ka mitte olla.”

Loe edasi Virumaa Teatajast.