Hoog üles „Kogukondlikult koos maaomanikuga“ aastale

Hoog üles „Kogukondlikult koos maaomanikuga“ aastale

560
Jahti peeti koos lähiümbruse jahtkondade esindajate, koostööpartnerite, sõprade ja tuttavatega. Fotod: Sille Lepind

Võrumaal anti hoog sisse Eesti Jahimeeste Seltsi poolt väljakuulutatud aasta teemale „Kogukondlikult koos maaomanikuga“.

28. jaanuari hommikul koguneti Orava Jahtkonna jahimajas. Kui esimesed muljed olid vahetatud, tegi sissejuhatuse väikeuluki jahiks jahtkonna esimees ja ühtlasi ka jahijuhataja Mairo Lõhmus. „Ohutus, ohutus, ohutus!“ oli teema, mida Mairo rõhutas. Sõna võttis ka Põlva jahiseltsi esimees Tiit Rammul, kes toonitas kogukondade vahelise suhtluse ja läbisaamise olulisust.

Eelnevatel hooaegadel peetud väikeuluki jahid rebasele ja jänesele on kujunenud väga meeleolukaks ning muljeid on jätkunud terveks aastaks. Jaanuari alguses pandi paika plaan korraldada senisest  suurem väikeuluki jaht koos lähiümbruse jahtkondade esindajate, koostööpartnerite, sõprade ja tuttavatega. Ühtlasi saadeti kutse ka
MTÜ-le Eesti Jahinaised, kes olid aktiivselt esindatud. Kokku kogunes ühisjahti üle 60 inimese. Kaks jahimeest koos kahe tubli terjeriga tulid kohale koguni Soomest. Lisaks olid koeraomanikud kohal oma aktiivsete ja häälekate hagijatega. Seega oli kokku jahile tulnud 9 koera.

Mõnusat talveilma nautides tehti kokku neli erinevat aju. Küttimise tulemuseks osutus kuus jänest ja üks rebane. Viimase aju lõppedes koguneti, tehti pilti ning seejärel siirduti päevamuljeid ja emotsioone jagama Päikseranna puhkemajja. Seal ootas tublisid jahipäevalisi ees korralik kehakinnitus lõkkel küpsetatud sea ja muu meelepärase näol. Päeva lõpetuseks kuulutas jahijuhataja välja ka jahikuninga, kelleks oli Lasva jahipiirkonna jahimees Tarmo Kokk. Ühisjahi käigus õnnestus tal küttida kaks jänest. Meeleolukas  jahipäev ja õhtune muljetamine Päikeseranna puhkemajas pani suurepärase alguse „Kogukondlikult koos maaomanikuga“ aastale.