Hiiumaal kütiti karjusenööri takerdunud punahirv

Hiiumaal kütiti karjusenööri takerdunud punahirv

6077
Elektrikarjusesse takerdunud punahirv. Fotod: erakogu

Möödunud nädalavahetusel, täpsemalt 6. oktoobril kütiti Hiiumaal Emmaste jahtkonnas punahirv, kellel oli elektrikarjuse nöör ohtlikult ümber pea ja kaela jäänud.

„Üheksa tiiru karjusenööri oli takerdunud noore hirvepulli kõri ümber ning pärast nööride vabastamist oli näha ka juba tugevat soonimisjälge karvkatte sees,“ selgitas Hiiumaa jahimees (nimi toimetusele teada).

Kuigi hirv oli arvatavasti takistusega mõnda aega ringi liikunud, võib vaid spekuleerida kas ja kui kaua oleks ta looduses ellu jäänud. „Kuigi selle nööri sees oli karjustraat väikse läbimõõduga ja elastne, oli nöör väga tugevalt hirve kaela sooninud,“ lisas jahimees.

Punahirve päästa polnud võimalik, kuna tegemist on suurulukiga, kes kaalub ligi 200 kg ning teda sarvepidi kinni hoida oleks äärmiselt keeruline ja väga ohtlik. Lisaks on hirvedel käimas jooksuaeg, mistõttu liiguvad nad tavapärasest aktiivsemalt.

Hirve kütitakse populatsiooni ohjamiseks, loodusliku tasakaalu säilitamiseks, põllu- ja majanduskahjude vähendamiseks. Vastavalt jahieeskirjale võib punahirvele pidada varitsus- või hiilimis- või peibutusjahti 1. septembrist 31. jaanuarini. 1. oktoobrist lisandub ka ajujaht ning jahti jahikoeraga.