Hiiumaa Jahimeeste Selts sai hooliva kodaniku tiitli

Hiiumaa Jahimeeste Selts sai hooliva kodaniku tiitli

317
Pildil on vasakult Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja, HJS juhatuse liige Hillar Lõppe, Anu Sarapuu, SA Hiiumaa Arenduskeskuse juht Liis Lukas. Foto Hiiu Leht

Hiiumaa Arenduskeskuse poolt tunnustati sel aastal vabaühendusi, vabatahtlikke ja nende toetajaid ning ettevõtjaid, sõpru ja tegijaid kokku kuueteistkümnes kategoorias. Hooliva kodaniku tiitel anti Hiiumaa Jahimeeste Seltsile.

Vabaühenduste tunnustused anti kätte teisipäeval Orjaku külamajas toimunud peol ning ettevõtjate auhinnad kolmapäeval Hiiumaa Pruulikojas peetud Hiiumaa majandusfoorumil.

Teeäärsete ulukeid peletavate reflektorite paigaldamise eest sai hooliva kodaniku tiitli Hiiumaa Jahimeeste Selts. Me ei osanud sellist tunnustust küll oodata, aga oleme õnnelikud, et saime helkurite paigaldamiseks võimaluse ja meie saare teed on nüüd turvalisemad. Iga välditud õnnetus on vähem muret ja valu. Meie projekt läks kenasti käima ja kasvas esialgselt plaanitust suuremaks tänu sellele, et saime rahalist toetust lisahelkurite soetamiseks Kogukondliku turvalisuse projektist. Selle eest oleme omakorda tänulikud kohalikele arendajatele. 2022 sai helkuritega turvatud üle 10 km saare teedest.

Autasustatud. Foto Hiiu leht

Peoõhtul õnnitlusi vastu võttes oli rõõm kogeda, kui paljudele meie töö korda läks. Saar on ulukiterohke ja õnnetused teedel sagedased. Nii lihtne ja õige asi, mida võiks üle Eesti edasi arendada, olid arvamused.

Koha peal tänasin jahimeeste  nimel kõiki, kes meie tehtut märkasid ja aunimetuse vääriliseks pidasid. Siinkohal tänusõnad ka Urmas Salmule ja Eesti Jahimeeste Seltsile, kes on selle idee autorid, toetajad ja maale toojad.

Anu Sarapuu

HJS tegevjuht

JAGA