Hendrik Relve kirjutas loodusrahvast raamatu

Hendrik Relve kirjutas loodusrahvast raamatu

2688
Hendrik Relve. Foto: Kaarel Roht

11. jaanuaril esitles rändurmees Hendrik Relve Eesti Rahvusraamatukogus oma uut raamatut „Kiviaja puudutus”. Raamat räägib retkest Uus-Guinea loodusrahva – metsakorowaide juurde.

Tundub uskumatuna, et on nüüdisajal olemas veel rahvaid, kes on jäänud kiviaja tasemele, kasutades tööriistana kivikirvest ning toitudes vaid metsaandidest. Kõiki korowaisid pole senini õnnestunud harjutada tarbimisühiskonna reeglitega ning kuna nende elupiirkonnas pole leitud midagi huvitavat tsiviliseeritud ühiskonna jaoks, elab enamik korowaidest veel oma reegleid ja tavasid silmas pidades vabalt metsas. Esitlust ilmestasid huvitavad võtted retkest tundmatu metsarahva juurde.

Hendrik Relve koos Rao Heidmetsaga esitlesid uudset lähenemist filmindusele. Tuleb välja, et fotosid on võimalik panna liikuma ning teha sellest film. Filmi eelduseks on loo olemasolu. Film jutsustas piisonitest, nende käitumist kokkupuutel inimesega ning tunnetest, mis valdavad inimest kui ta unustab end piisonite lähedusse. Mis kategooriasse võiks selliseid filme liigitada, see jäägu iga vaataja otsustada.