Heinatööde ajal ettevaatust metskitse talledega

Heinatööde ajal ettevaatust metskitse talledega

1808
Foto: Gilles San Martin/Flickr

Igasuvisel heinateo ajal tuleks olla ettevaatlik, sest heina sees võivad peituda metskitse talled või ka teiste loomade ja lindude pojad.

“Heinatööde tegemisel tuleb olla tähelepanelik ja arvestada võimalusega, et heina sees võivad peituda metskitse talled või linnupojad. Loomadel-lindudel on pojad kasvamas, mistõttu suureneb võimalus et põllumajandustehnika ja loomade-lindude järelkasv satuvad kokku. Et ära hoida loomade vigastamist või hukkumist, selleks kasutavad põllumehed erinevaid niitmistehnikaid, nagu näiteks lageda poolt metsapoole siis põllu keskelt põllu äärte suunas ja muu selline,” selgitas EJSi tegevjuht ja jahindusbioloog Tõnis Korts.

Kitsetalled, halljänese pojad jt loomad võivad olla pika heina sees ning ei pruugi põllumasinaid märgata või kuulda. Sestap tuleks olla tähelepanelik ning võimalusel kokkupõrkeid vältida.

“Näiteks kuni paarinädalaste metskitse tallede puhul tuleb arvestada sellega, et sellises vanuses nad ei põgene, vaid suruvad ennast maad ligi,” ütles Eesti Maaülikooli dotsend ja ulukibioloog Tiit Randveer.

Juhul, kui näete, et loom-lind on hätta sattunud, tuleks helistada Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile (1313).