Heidutusjaht suurendab hanede isu

Heidutusjaht suurendab hanede isu

1217
Foto: EJS

Aasta põllumees ja Haage Agro OÜ juht Andres Härm ütles Kuku raadio saatele “Maatund” antud intervjuus, et tema kogemusel on heidutusjahist abi olnud, kuid probleem aasta-aastalt suureneb.

Linnukaitse ekspert Veljo Volke sõnul võib lindude peletamine ühelt põllult teisele nende toiduvajadust isegi suurendada.

Andres Härm on üks neist ettevõtjatest, kes lööb kaasa heidutusjahi programmis ja esitab igapäevaselt aruandeid lindude ja nende liikumise kohta.
Heidutusest on tema sõnul tegelikult ka kasu olnud. “Nii palju võib küll öelda, oma kogemuste põhjal, et need põllud, kus tehti territoriaalset tõrjet, nende lähiümbruses on küll haned eemale hoidnud siiamaani. Nad oskavad ohtude eest eemale hoida.”

Tema sõnul ei olegi eesmärk ju lindude massiline tapmine, vaid nende õigesse kohta suunamine. “Mitte kultuurpõludele, vaid looduslikele aladele,” sõnas ta. Paraku toovad lindude maitseelistused nad ikka põldudele. “Paraku nad eelistavad kultuurtaimi, need on väetatud, jõudu täis ja magusad neile.”

Loe lähemalt Maaelust.