Hanede põllukahjustused võivad ulatuda 20 miljoni euroni

Hanede põllukahjustused võivad ulatuda 20 miljoni euroni

415
Foto: Aimar Rakko

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ja Eestimaa Talupidajate Keskliit kohtusid keskkonnaministriga, et leida toimivaid lahendusi hanede tekitatud põllukahjude vähendamiseks ja välja arendada õiglase kahjude kompenseerimissüsteem.

EPKK nõukogu liige Olav Kreen ütles kohtumisel, et põllumajanduse tulemuslikkus sõltub sellest, kui hästi suudetakse taimekasvatus ja loomakasvatus kohandada kohalikesse looduse ja klimaatiliste tingimustega. „Oluline on saavutada mõistlik tasakaal inimeste jaoks vajalike koosluste ning puutumatu looduse vahel,“ toonitas Kreen EPKK uudiskirjas.

Kohtumisel tõdeti, et viimase viieteistkümne aasta jooksul on hakanud suurenema kevadrändel olevate haneliste arvukus ja nendega seotud kahjud, vahendab Maa Elu. Samuti on tänaseks selgunud, et nende aastate jooksul on märkimisväärselt suurenenud põllumeeste poolt registreeritud haneliste kahjud. „Tekkinud olukorra leevendamiseks on põllumajandustootjate organisatsioonid korduvalt pöördunud Keskkonnaministeeriumi poole ettepanekuga lubada kevadine heidutusjaht, kuna teiste heidutusvahendite mõju on piiratud või ammendunud,“ selgitas Kreen.

Loe lähemalt Maa Elust.