Hallistes sai taksikoer huntide käest pureda

Hallistes sai taksikoer huntide käest pureda

646
Hunt Halliste majapidamise õuel. Foto: erakogu

22. mai öösel käisid Viljandimaal Halliste valla majapidamises peremehe sõnul kolm hunti jahiretkel, mille tõttu sai raskelt vigastada ühe talumajapidamise lemmikloom.

Hundid käisid ööl vastu esmaspäeva talumajapidamise õuel. „Kaamerast on kuulda kuidas meie koerad hakkavad öösel kella kolmest haukuma ja varsti oli näha, kuidas taks kihutab mööda õue ringi. Teine koer, laika, oli sel ööl ketis, aga tõmbas 10 minuti pärast selle puruks. Enne oli näha nii taksi kui hunti õuel jooksmas, aga mingil hetkel jäi taksi haukumine järgi ja tõenäoliselt sai ta siis pureda. Hetk peale seda on näha kuidas hunt maja juurest kuuri poole jookseb ja siis on laika tal järel. Siis jõudsime juba ka ise välja joosta ja saime koerad kätte,“ kirjeldas Kaido Kala juhtunut.

Videost on näha, kuidas hunt auto ligidal hiilib ja mõne aja pärast läheb laika loomale järele. Video: erakogu

Hundid ajasid koera taga ja koer sai ka huntidelt pureda. Koeral õnnestus lõpuks põgeneda auto alla, kust hundid teda enam kätte ei saanud. Kui peremees sündmuspaika jõudis, tegid hundid minekut. 23. mai hommikul loomaarsti kontrolli käigus selgus, et taks vajab siiski ka operatsiooni.

„Ma elan maal ja koerad asuvad mul õues, nad on varustatud elektriliste kaelarihmade ja GPSidega. Seni ei ole olnud vajadust koeri ööseks tuppa võtta. Samas kui hundid majapidamiste juures ringi jooksevad, peaks midagi ette võtma. Samas ei ela me ju hundimaa metsades, oleme täitsa Halliste külas,“ tõdes peremees.

Kaido sõnul on samas piirkonnas küla pealt ka üks koer varem teadmata kadunuks jäänud. Lisaks murdsid hundid poolteist nädalat tagasi Hallistes ka lambaid. Jälgi huntide liikumisest on tema sõnul külas aeg-ajalt ka näha.