Haimre Jahiselts korraldas jahikatsepäeva

Haimre Jahiselts korraldas jahikatsepäeva

572
Fotod: Mari-Ann Rehk

Alates eelmisest aastat on Eestis võimalik teha urukoertele koprakatset jahiolukorras. Haimre Jahiselts võttis ideest kinni, augustikuiseks jahiks hoiti kraave, kus kevadel mitte mingisugust jahti kobrastele ei peetud.

„Jahimehed käisid ka kontrollimas ja kaardistamas, kus ja kui palju kopraid hinnanguliselt umbes võiks piirkonnas olla. 12. augustil toimuski planeeritud katsepäev. Registreerus viis jahikoera: neli Saksa jahiterjerit ja üks karmikarvaline taks. Varukoeraks oli veel üks Saksa jahiterjer. Varasemast puudus kogemus nii suurele hulgale koertele ühel päeval koprakatset teha, sest vee alanemine võtab alati aega ja ka kopraid ei tarvitse kõigile koertele jaguda ja kas jõuab enne pimedat valmis. Jaht on jaht, olukorrad on erinevad ja samuti koerte töö hindamine võtab erinevalt aega,“ selgitas koprakatsepäeva üks korraldajatest Mari-Ann Rehk.

Koerte jahikatsetuse järjekord loositi ja sellele järgnes eeskirjade tutvustus, sest katsepäev erineb tavalisest jahipäevast ja selgitati ka täpsemat katsekorraldust. Naised oli abiks palutud kahvadega kraavi otstesse parimat jahitulemust tagama.

„Veed sai alla kiirelt ja kuna koprad põgenesid kuhilast laiali, siis õnnestus ühel kraavil rohkem koeri katsetada. See tähendas koertele ka seda, et iga järgnev pidi rohkem vaeva nägema kopra leidmisega, kuna välja kütitud kobraste urud kontrollisid usinad koerad igaks juhuks üle, sest lõhn oli piisavalt värske veel, aga tööd tegid kõik suurepäraselt ja kiirelt. Taksil oli vast kõige enam pusimist mudastes oludes. Viis koera ajasid välja seitse kobrast. Suurepärased sooritused, suurepärane ilm ja katsepäev. Lõpetasime alles kell 20,“ tõdes Rehk.

„Täname Haimre Jahiseltsi, korraldajaid ja asjaosalisi,“ lisas Rehk.