Häädemeeste vallas peeti hooaja lõpujahti

Häädemeeste vallas peeti hooaja lõpujahti

5191
Hooaja lõpujahis osales üle 70 inimest. Foto: Teele Talve

Möödunud nädalavahetusel, 25. veebruaril, toimus Häädemeeste vallas Orajõe jahiseltsi maadel hooaja lõpujaht Orajõe jahiseltsi eestvedamisel koostöös MTÜ-ga Eesti Jahinaised.

Jahil osalesid jahimehed, MTÜ Eesti Jahinaised ja ka teised jahihuvilised, kokku üle 70 inimese.

Orajõe jahiseltsis on veebruari viimasel nädalavahetusel toimuv lõpujaht juba iga-aastane sündmus ning ka MTÜ Eesti Jahinaised on hooaja lõpujahte korraldanud aastast 2012. Jahinaiste lõpujahid on seni toimunud Saaremaal Laimjalas, Kihelkonnal ja Muhus. Seekord olid võõrustajateks Orajõe jahiseltsi tublid mehed.

Lõpujahis kütiti 7 jänest, 1 kährik ja 1 rebane. Foto: Teele Talve

Mitmel jahil osalenud noorel neiul pole küll veel jahitunnistust, kuid huvi jahi vastu oli enam kui küll. Ajus ei jäädud meestest maha ega kaotatud rõõmsat meelt. Jahireportaaži tegid samuti naised ‒ Pärnu Postimehe ajakirjanik Teele Talve oli jahil esimest korda, Läti jahiajakirja MMD ajakirjanik Ieva Neiburga omab ka jahitunnistust ja on eelnevalt osalenud MTÜ Eesti Jahinaised korraldatavas sügiseses ühisjahis „Jahis ainult naised”.

Päev oli suurepärane. Lubatud oli küttida jänest, rebast, kährikut ja šaakalit. Ehkki šaakalit on Häädemeeste vallas siin-seal nähtud, jäi loom seekord tabamata. Jahi käigus saadi 7 jänest, 1 rebane ja 1 kährik. Nii rebane kui kährik olid kahjuks kärntõbised. Lõpujahi eesmärk oli piirkonnas kärntõve leviku piiramine.

Külliki Kiiver
Orajõe Jahiseltsi liige
MTÜ Eesti Jahinaised juhatuse liige