Gruusia valmistab ette jahiseadust

Gruusia valmistab ette jahiseadust

3290
EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe koos Gruusia ajakirjanikega. Foto: Andra Hamburg

22. märtsil külastas Eestis õppevisiidil olev Gruusia regionaalsete ajakirjanike grupp Eesti Jahimeeste Seltsi. Huvi tunti Eesti jahinduse korralduse ja jahiseaduse vastu, sest Gruusias valmistatakse ette jahiseadust.

„Selgitasime külalistele Eesti rahvusliku jahinduse väärtusi ja jahinduse hea tava. Samas andsime ka ülevaate Eesti viimasest jahiseadusest ja selle toimimisest praktikas,“ ütles EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Loodame, et neil on oma jahiseaduse koostamise protsessis sellest abi,“ lisas Korts.

„Ammu see oli, kui me ise käisime Euroopas kogemusi omandamas, nüüd on hea meel ja moraalne kohustus olla ise infojagaja rollis“, selgitab veel tegevjuht.

Kuna Gruusial puudub jahiseadus, on tekitanud ühiskonnas segadust ja suuri pingeid. Eestis on jahindus aga pikka aega olnud reguleeritud – praegu Eestis kehtiv jahiseadus võeti vastu 2013. aastal.

Eesti Jahimeeste Seltsi ja Gruusia ajakirjanike grupi kohtumist vahendas Eesti Idapartnerluse keskus, kes korraldab gruppide vastuvõttu erinevate programmide raames. Käesoleva programmi eesmärk on tutvustada kaasaegsete ja kõrgetasemeliste meediaprogrammide tootmise võimalusi. Iga õppegrupp on spetsiifilise fookusega. EJSi külastanud grupi fookuses oli jahindus ja regionaalne areng.