Grillfestil tutvustati ulukite käitumise iseärasusi liikluses

Grillfestil tutvustati ulukite käitumise iseärasusi liikluses

1561
Urmas Salmu ja Andres Lillemäe rääkisid Grillfestil ulukitest liikluses. Fotod: Jüri Vlassov/Grillfest

6.-7. augusti peasündmuseks kujunes Eesti Jahimeeste Seltsi osalemine Pärnus Vallikääru aasal toimunud Grillfest 2021.

Kahel päeval tutvustasid Andres Lillemäe ja Urmas Salmu kõigile kohalolnutele kujundlikult ja näidete varal ulukite käitumise iseärasusi liikluses. Kõneainet pakkus mitut eri liiki metsaelaniku või lindu puudutav näide toiduahelast, kus ühes kohas maanteetolmus on oma lõpu leidnud siil, vares, kajakas ja rebane.

Kõigile olid vaatamiseks ja skaneerimiseks kohale toodud projekti „Ulukil on alati peatee“ reaalses suuruses liiklusmärgilaadsed kujundused. Mitmed huvilised said võimaluse skaneerida kujutisel olnud QR koodi ja seeläbi alla laadida ka autojuhti juhendavad materjalid, et nendega tutvuda ja neist tarkuseteri noppida.

Paljudele oli üllatuseks metsloomade nägemisvõime teatud lainepikkusega valgusele, aga veelgi enam see, et rohusööja silmad asuvad külgedel ja kiskjal otse ees. Teisel päeval sekkus teemasse ka grillmeister-koolitaja Hannes Loopere, kes täiendas kõnelejate mahlasust ulukiliha toitaineterikkust rõhutades.

Kui lisada, et ilmaennustuses lubatud hirmsat vihmasadu laupäevane Grillfest ei kogenud, siis oli tegemist igati hariva ja sisuka etteastega. Mõlemal päeval said esinejad pärjatud ka kiitvate aplausidega.