GALERII! VIDEO! Põltsamaa Jahiselts sai 25-aastaseks

GALERII! VIDEO! Põltsamaa Jahiselts sai 25-aastaseks

4025
Põltsamaa Jahiseltsi juhatus koos raamatupidaja ja EJSi tegevjuhiga. Foto: EJS

29. septembril tähistas Põltsamaa Jahiselts Põltsamaa kultuurikeskuses väärikalt ja suure peoga oma 25. sünnipäeva. Pidulikule koosviibimisele olid jahimehed oodatud koos kaaslastega.

Peale Põltsamaa jahisarveansambli avahelisid kõlasid kokku klaasid ja pidu algas.

Põltsamaa vallavanema Margus Möldri sõnul on Põltsamaa Jahiseltsi mehed päris inimesed päris elust. Loe seltsi ajalugu lähemalt SIIT. „Nad on alati abivalmis ja kui kogukond neid vajab, siis jahimeestega võib alati arvestada,“ ei olnud vallavanem kiidusõnadega kitsi. Ta kinkis jahiseltsile spetsiaalselt sünnipäevaks valmistatud kella, mille sihverplaadil on kujutatud seltsi maja omal saarel Põltsamaa jõel.

Jahiseltsi esimees Peeter Aruoja tegi ülevaate seltsi ajaloost ja puudutas ka kaugemaid aegu. „Seltsi suurimaks väärtuseks on liikmed, keda meil tuleb õnneks järjest juurde,“ ütles Aruoja. Peale sõnavõttu andis Aruoja koos seltsi raamatupidaja Terje Kiipusega üle tänukirjad parimatele. Tänukirjaga käis kaasas spetsiaalselt sünnipäevaks kujundatud tass. Osasid jahimehi tänati ka haruldase metssea kujukesega.

Eesti Jahimeeste Seltsi õnnitlused andis üle tegevjuht Tõnis Korts. Kortsu sõnul on 25 aastat ühistegevust pikk aeg. „Individuaalne jaht võib vahel olla majanduslikult tulusam kui ühisjaht, aga ta ei loo väärtusi,“ sõnas Korts. „Just koos tegutsemine seltsina ja ühisjaht on need, mis loovad meie traditsioone, jahikultuuri ning rahvusliku jahinduse väärtusi,” lisas Korts. Tegevjuht andis üle EJS-i tänukirja ning kingituseks vendade Wrightide metsise pildi ühele teenekale jahimehele Erich Valksaarele.

Sünnipäevapeol oli sellele vääriline programm. Kultuurilist meelelahutust pakkusid paljudele jahiseltsidele tuttav ansambel MaMa, kohalik rahvatantsuansambel ja Põltsamaa prouad parodistid. Õhtujuht viis läbi äraarvamise mängu ja laudkonnad pidid lahendama mõistatusi. Lauad olid rikkalikud ja rahvas rõõmus ‒ mida veel võib ühelt sünnipäevapeolt soovida.

EJS õnnitleb veelkord kogu liikmeskonna nimel Põltsamaa Jahiseltsi ja soovib alanud hooajal kivi kotti!