GALERII! VIDEO! Põltsamaa jahisarveansambel esitles duubelalbumit

GALERII! VIDEO! Põltsamaa jahisarveansambel esitles duubelalbumit

2506
Põltsamaa jahisarveansambel. Fotod: Andra Hamburg/EJS

17. augustil esitles Põltsamaa jahisarveansambel oma esimest duubelalbumit.

Põltsamaa jahisarveansmbli plaadiesitlus toimus Eesti ühes ainulaadsema asukohaga jahiseltsis, mis asub Põltsamaa linnasüdamesse rajatud looduskaunil saarnakil. Arvestades asjaoluga, et jahisarveansambel on samuti erakordse tööga hakkama saanud, tundub ainuõige valik.

Ansambli eestvedaja ja kunstiline juht Tõnis Kaeramaa juhatusel kõlasid esimesed jahisarvesignaalid, millega kuulutati jahiajalooline sündmus ehk plaadiesitluskontsert avatuks. Piduliku kontserdi vahepeale räägiti ansambli ajalugu ning duubelplaadi ideest kuni selle sünnini.

Muidugi tänati ka kõiki koostööpartnereid, toetajaid ja asjaosalisi, tänu kellele jahisarve duubelplaat sündis. Ka EJS tänas meenega Põltsmaa jahisarveansamblit suure panuse eest jahisarvemuusika arendamisel ning soovis edu edaspidiseks. 

Kohal olid ka jahisarve muusika edendaja Anti Levandi ja jahisarve puhumise õpiku autor Tõnu Vaask. Levandi andis Põltsamaa muusikutele sümboolse kingituse, mis koosnes vanadest jahisarve materjalidest, mis olid talletatud nii kassettidele, vinüülile kui ka paberkandjatele.

Piduliku kontserdi lõpus mängisid nii endised Põltsamaa jahisarveansambli liikmed kui ka kutsutud külalised koos ühiseid jahimuusika palu, mis andis pidulikule sündmusele uhke lõpunoodi.