FACE pöördus hundi teemal Ursula Von Der Layeni poole

FACE pöördus hundi teemal Ursula Von Der Layeni poole

505
FACE president Torbjörn Larssson saatis Euroopa jahimeeste nimel hundi teemal Euroopa Komisjoni presidendile kirja. Foto: FACE

Euroopa jahimeeste katusorganisatsioon FACE saatis avaliku kirja Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Layenile. Pöördumisega soovitakse, et Euroopa Komisjon liiguks edasi hunditeemalise aruteluga.

FACE saadetud kirjas avaldatakse komisjoni presidendile tunnustust septembris algatatud konsultatsiooni eest, kogudes ajakohaseid andmeid hundipopulatsioonide ja nende mõjude kohta, kuid nüüd kutsutakse üles liikuma sellega edasi niipea kui võimalik. Euroopa Komisjoni presidendina on Ursula von der Leyenil võime seda teemat edasi viia.

Kirjale kirjutas alla FACE president Torbjörn Larsson ja seda liikmete nimel, keda on Euroopas kokku 7 miljonit. Ta kutsus komisjoni presidenti üles kiirelt tegutsema, et tagada praktilised juhtraamistikud inimeste ja huntide vaheliseks paremaks kooseksisteerimiseks.

EJS-i president Margus Puust ütles, et „Toetame FACE pöördumist Euroopa Komisjoni poole, et hundi osas võetaks kasutusele tänast olukorda arvestavaid meetmeid, et liikuda populatsiooni ohjamisel tõhusamate lahenduste poole.”

Loe FACE täispikka pöördumist siit.

FACE tegevjuht tegi sellest ka lühikese videokokkuvõtte, mida näeb siit: