FACE ja Europarlament korraldavad hunditeemalise veebiseminari

FACE ja Europarlament korraldavad hunditeemalise veebiseminari

945

7. septembril eesti aja järgi kell 17.30 algab Euroopa jahindusorganisatsiooni FACE ja Europarlamendi intergrupi „Bioloogiline mitmekesisus, jahindus ja maaelu“ veebiseminar.

Seminaril „Euroopa huntide suurima ohu ‒ illegaalse küttimise ‒ vastu võitlemine“ („Combatting the greatest threat to wolves in Europe: Illegal killing“) arutletakse selle üle, kui oluline on sotsiaalne aktsepteeritavus Euroopas elutsevate huntide kaitsmisel ja populatsiooni majandamisel ning kuidas parendada kooseksisteerimise võimalusi kohaliku ja maapiirkondade kogukondadega.

Seminaril esinevad intergrupi esimees Alvaro Amaro, intergrupi asepresident Elsi Katainen, intergrupi liikmed Herbert Dorfmann ja Riho Terras. Põhiettekande teeb Euroopa Komisjoni looduskeskkonna osakonna juht Nicola Notaro. Lisaks saavad sõna ka teadlased: Norra instituudi teadur John Linnell, Kreeka keskkonna- ja eluslooduse organisatsioon CALLISTO teadur Tasos Hovardas ja Stockholmi ülikooli dotsent Erica von Essen.

Euroopa liidu poliitikutelt ja teadlastelt on palutud kaaluda võimalusi, kuidas saaksime paremini edendada huntidega kooseksisteerimist, eelkõige selleks, et vähendada salaküttimist ning sellest nad seminaril ka räägivad.

Kõik on veebiseminarile oodatud. Registreerida saab siin ning kõik küsimused on oodatud meili teel communication@face.eu või seminari ajal vestlusaknasse.