Emase ja isase auli rändetee erineb

Emase ja isase auli rändetee erineb

473
Aul. Foto: Judy Gallagher/Flickr

Auli liikumisi teame seni veel lünklikult ja see on takistanud kliimamuutuse mõju hindamist liigile. Aasta linnu teadusuudisest saab teada, et telemeetria andmed paljastasid isaste ja emaste erineva rändetee.

Saksamaa, Norra, Venemaa ja Leedu teadlaste koostöös said Barentsi meres Kolgujevi saarel pesitsevad 14 auli selga saatja. Saatjad saanud lindudega ei läinud aga kõik plaanitult: üks aul sattus jääkajaka saagiks ning kuue linnu saatjaga katkes side. Lõpuks jäi järgi seitse saatjaga lindu – just need seitse, kes elasid aasta üle ja jõudsid tagasi pesitsusaladele, koos teel kaduma läinud lindude andmetega räägivadki loo.

Millise loo räägivad aulid oma rändest pesitsemisaladelt talvitamisaladele ja tagasi, saab lugeda aasta linnu teadusuudisest ja kuulata Vikerraadio saatest “Ökoskoop“.

Kord kuus ilmub aasta linnu lehel www.eoy.ee/aul teadusuudis, mis annab ülevaate auli eluolu ja käekäiku käsitlevatest teadusuuringutest. Teadusuudiseid saab kuulata ka Vikerraadio saatest “Ökoskoop”, mis on eetris esmaspäeviti kell 10.05.

JAGA