EJSil on plaanis kahe uue õppeklipi tegemine

EJSil on plaanis kahe uue õppeklipi tegemine

1731
Foto: EJS

29. mail toimus EJS majas nõupidamine Veterinaar- ja toiduametiga, kus arutati kahe õppeklipi tootmist, mis oleks abiks jahimeestele.

Klipid on jätkuks õppevideote seeriale, millest viimane oli SAKi teemaline. Uued videod tulevad teemal „Uluk käitlemisettevõttele“ ja „Uluk enda tarbeks“.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on toiduohutus jahimeestele oluline teema. „Maaeluministeeriumis on valmimas esmatöötluskohtade meede jahimeestele ning alustasime veterinaar- ja toiduametiga kahe õppeklipi valmistamist, mis puudutavad uluki esmakäitlemist pärast edukat lasku,“ ütles Korts. „Kahes lühivideos käsitletakse seda, kuidas on korrektne toimetada ulukiga küttimisjärgselt nii, et tagada 100% toiduohutus. Ehkki teeme seda kogu aeg, on siiski hea ka põhitõdesid korrata,“ lisas ta.

VTA Loomatervise osakonna juhataja Harles Kaup (vasakul) ja EJSi tegevjuht leppisid kokku kahe õppeklipi tegemises. Ühiselt koostatakse jaanipäevaks stsenaarium ja põdrajahi algusega algab ka filmimine. Foto: EJS

Nõupidamisel kokkulepitud põhimõtete järgi koostatakse jaanipäevaks stsenaarium ja filmimine algab kohe peale põdrajahi algust septembris. Jõuluks on õppeklipid valmis.

Veterinaar- ja toiduameti loomatervise osakonna juhataja Harles Kaup peab toiduohutust ulukiliha käitlemisel äärmiselt oluliseks. „Ehkki suures plaanis meil asjad toimivad, peame koos saavutama olukorra, et kõikides kodudes tarbitav ulukiliha oleks kõrge kvaliteediga ja ohutu,“ ütles Kaup. „Et seda kindlustada, peavad jahimehed teadma kõiki võimalikke saastumise riske ja oskama neid vältida. Õppevideod seda teemat ka selgitavad,“ lisas ta.

Videoklippide valmistamist finantseerib riik ja Põllumajandus-Kaubanduskoda.