PRESSITEADE: EJSi volikogu võttis suuna lepingute sõlmimisele maaomanikega

PRESSITEADE: EJSi volikogu võttis suuna lepingute sõlmimisele maaomanikega

1214
Foto: EJS

17. juunil Harjumaal Siidrifarmis toimunud EJSi volinike koosolek käsitles peateemana jahipiirkondade kasutusõiguse lepingute pikendamist. Volinikud võtsid ühehäälselt suuna lepingute sõlmimisele.

EJSi presidendi Margus Puusti sõnul on tähtsaim, et meie ulukid oleksid kaitstud ja populatsioonid heas seisukorras. „Väga olulised on ka suhted kogukonnas. Heade suhete tõendiks on kokkulepped jahimeeste ja maaomanike vahel ja just nendest eesmärkidest tulenevalt võttis volikogu vastu otsuse, et toetame ulukikeskset jahindust ja maaomanikega kokkulepete sõlmimist”.

Lisaks sisaldas otsus seisukohta, et väga hea on olukord, kus lepingutega (sh riigimaade osas) on kaetud pool jahipiirkonna jahiks sobivast maast. Volinike soovitus oli, et sõlmida tuleb nii palju lepinguid kui võimalik ja vajalik. Lisaks toetati Keskkonnaameti jahindusnõukogu töökorra muutmise eelnõud, mis näeks ette konsensuse kaotamist kasutusõiguse lubade nõusoleku hääletamisel.

Eesti Jahimeeste Selts ühendab üle 11 000 jahimehe ja katab üle 90% Eesti jahimaadest. Volikogul osales 165 hääleõiguslikku volinikku, kes võtsid kõik otsused vastu ühehäälselt.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee