EJSi majas avati väljaehitatud ruum jahinduse muuseumi tarbeks

EJSi majas avati väljaehitatud ruum jahinduse muuseumi tarbeks

1548
Fotod: EJS

23. jaanuaril avasid juhatuse liikmed ja külalised pidulikult Tallinnas EJSi majas kolmandal korrusel väljaehitatud ruumi jahindusliku muuseum-hoidla tarbeks.

EJSi presidendi Margus Puusti sõnul on tegemist juba ligi 10 aastat vana ideega, mis nüüd tänu soodsatele asjaoludele realiseerus. „Tänan Riigikogu liiget Helir-Valdor Seedrit ja Isamaad tänu kellele see jahimeeste idee ellu sai viidud,“ ütles Puust ja andis Seedrile üle EJSi tänukirja.

Seejärel lõigati läbi sümboolne lint.

 

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on nüüd muuseumi ruum valmis ja saab minna järgmise etapi juurde, luua kontseptsioon ja hakata tuba sisustama. „Kutsume kokku kogemustega inimesed, kellelt loodame professionaalset abi. Tegemist saab olema eelkõige Eesti Jahindus 100 muuseumiga, kus põhirõhk saab olema rahvusliku jahindusliku koostöö eksponeerimisel ja mis saab kindlasti noorjahimeeste koolituse ja jahimeeste täiendõppe praktiliseks osaks,“ selgitas ta.

EJS ootab jahimeeste abi ja annetusi muuseumi sisustamisel. Teretulnud on vanad fotod, jahinduslik kirjandus, dokumendid, atribuutika ja muu jahindusega seonduv, mis võiks meie jahinduse ajalugu kajastada.