EJS võõrustas Soome kolleege

EJS võõrustas Soome kolleege

414
Kohtumine Soome Riistakeskuse juhtidega. Foto: EJS

15. märtsil külastas jahimeeste peakorterit Soome Riistakeskuse kõrgetasemeline delegatsioon, et arutada jahinduse aktuaalseid teemasid nii meil kui kogu Euroopas.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul oli kokkusaamise peamine eesmärk kogemuste vahetamine. „Me keskendusime jahinduse kui valdkonna sõlmküsimustele nii Soomes kui Eestis ja nende võimalikele lahendustele. Põhjalikumalt käsitlesime jahinduse teaduslikke uuringuid, jahimeeste ja seltside osale selles ja suurkiskjate majandamist. Tutvustasime ka teadusprojekte, kus jahimeestena osaleme,“ selgitas Korts.

Riistakeskuse poolt osalesid selle juht Jari Varjo ja tema asetäitja Jari Pigg. Neid saatsid Marku Lamp keskkonnaministeeriumist ja Kalev Männiste RMK-st. Marku Lamp tutvustas meie jahinduse arenguid riigi vaates viimastel aastatel ja Kalev Männiste tegi ülevaate RMK jahinduslikust tööst.

EJS-i tegevjuht tutvustas seltsi juhatuse soovi hakata rohkem osalema teadustöös ja seeläbi muutma valdkonda senisest veelgi enam teaduse ja teadmiste põhiseks.