EJS plaanib eetilise jahipidamise koostööprojekti itaallastega

EJS plaanib eetilise jahipidamise koostööprojekti itaallastega

1995
Pildil vasakult: EJSi juhatuse liige Tiit Tammsaar, Eesti-Itaalia sõprusühingu president Ülle Toode, EJSi tegevjuht Tõnis Korts, Itaalia looduse- ja jahimees Francesco Lenzerini ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp.

16. mail väisas Eesti Jahimeeste Seltsi tuntud Itaalia looduse- ja  jahimees Francesco Lenzerini. Koos Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Marku Lambi ja EJSi esindajatega arutati eetilise jahi teemadel ja võimalusest sellel teemal läbi viia ühiseid tegevusi. Nii ministeeriumi kui ka EJSi esindajad nägid vajadust koostada projekt ja see läbi viia.

EJSi juhatuse liikme Tiit Tammsaare sõnul on oluline tegeleda mitte ainult tagajärgede, vaid ka ennetustööga. „Itaallaste abiga on meil võimalik tutvustada Eesti jahindust ja selle head tava läbi erinevate meediakanalite juba Itaalias,” ütles Tammsaar. “See loob võimalused ja eeldused selleks, et Eestisse tuleksid juba ettevalmistatud jahimehed,” lisas Tammsaar.

Francesco Lenzerini on pea kogu maailma läbi reisinud tipptasemel jahimees ja ühtlasi ka tema perekonnale kuuluva rahvusvaheliselt tuntud ajaloolise jahitarvete- ja relvapoe Armeria Lenzerini omanik. Lisaks on Lenzerini aastaid teinud jahireportaaže kogu maailmast Itaalia jahindusele keskendunud telekanalitele. Samas on ta jahiretkedel käinud näiteks Kasahstanis, Mongoolias, Aafrikas ja mitmel pool mujal maailmas. Lenzerini on eetilise ja jätkusuutliku jahi pooldaja.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul teevad jahimehed aktiivselt tööd selle nimel, et muuta jahipidamine kaasaegselt eetiliseks. „Francesco Lenzerini vaated sobivad meie väärtustega kestliku jahipidamise osas,“ ütles Korts. „Ka meie jaoks on jahindus rahvuskultuuri lahutamatu osa ja jahipidamine praktilise looduskaitse instrument ning  nutikas lahendus ökoteenuste osutamisel kogukonnale,” lisas Korts.

Ühise projekti eesmärk on propageerida Eestit tipptasemel eetilise jahi piirkonnana siinsamas Euroopas ning tutvustada meie kordumatut loodust ja faunat. Teisest küljest soovime pakkuda itaallastele ainulaadset võimalust osaleda jahiretkedel, mille eesmärk pole mitte ainult jaht, vaid ka kõike seda, mis puudutab jahinduskultuuri, k.a terve ja hästi hoitud looduskeskkond, meie traditsioonid, keskkonna- ja toidukultuur ning maaturism. Niisiis pakuks Eesti jahinduse kontekstis loodusilu koos elukvaliteediga, mida on raske leida teistes maades. See projekt aitaks kaasa meie maaelu mitmekesistamisele ja looks lisavõimalusi ettevõtluseks maal.