EJS Pariisis

EJS Pariisis

866
EJS president kinkis prantsuse jahimeeste juhile Jüri Jõepera pildi pruunkarust.

EJSil on traditsioon korraldada õppereise tutvumaks Euroopa jahimeeste tegemistega.

Seni on käidud Tsehhis, Slovakkias, Austrias, Šotimaal ja Bulgaarias. Sellel aastal toimub õppereis tutvumaks  Prantsusmaa jahindusega.  Täna, 21.septembril toimus ametlik kahe riigi katusorganisatsiooni esindajate kohtumine Pariisis rahvuslikus jahimeeste föderatsioonis (Fédération Nationale des Chasseurs). Meie delegatsiooni, eesotsas EJS presidendi Margus Puustiga võttis vastu  Prantsuse jahimeeste katusorganisatsiooni peadirektor Nicolas Rivet.

Toimus huvitav ja sisutihe kohtumine. Peadirektor tutvustas Prantsusmaa jahinduse korraldust, oma juhitava organisatsiooni  ülesehitust ning lõpuks käsitleti üheskoos jahinduse aktuaalseid küsimusi. Tundub ei ole vahet, kas tegemist on 1 miljoni jahimehega Prantsusmaa või 15 tuhandese jahindusega Eestiga:  aktuaalsed päevateemad on üsna sarnased. Üks kandev mõte, mis jäi arutelust kõlama oli see, et jahpidamist ei pea ühiskonnale õigustama vaid selle olemust tuleb selgitada.

Lepiti kokku ka edaspidises koostöös.

Hetkel ühendab kõiki euroopa jahimehe käimasolev aktsioon euroopa jahinduse toetamiseks. Sellega on ka EJS ühinenud. Iga jahimees saab anda allkirja EJS kodulehel.

JAGA