EJS mõistab Läänemaa salaküttimise hukka

EJS mõistab Läänemaa salaküttimise hukka

2091
Pilt on illustreeriv. Foto: erakogu

Eesti Jahimeeste Seltsini (EJS) jõudis info 27. märtsil salaküttimise juhtumist Läänemaal. EJSi presidendi Margus Puusti sõnul on tegemist mitte ainult seaduse rikkumise, vaid ka äärmiselt julma teoga.

„EJS mõistab selle võika teo hukka ja tänab kodanikku, kes salakütitud põdra avastas ning loodab, et teotegijad leitakse ning nad saavad vastava karistuse,“ ütles Puust. „Antud juhul oli tegemist rikkumisega nii seaduslikus kui eetilises plaanis. Salaküttimisel ei ole midagi ühist kaasaegse jahipidamisega, millega reguleeritakse ulukite arvukust ja mis toimub teadus- ja teadmistepõhiselt,” lisas ta.

Kevadel on jahipidamises vaiksem periood ning ulukitel kestab tiinusperiood, mis teeb Läänemaa juhtumi eriti võikaks.

Eesti Jahimeeste Selts on jahimeeste katusorganisatsioon, mis ühendab enamikku Eesti jahimehi. EJS on jahinduses valinud jätkusuutliku ja teaduslikel alustel põhineva suuna, mis tähendab muuhulgas seda, et igasugune ebaseaduslik jahinduslik tegevus on taunitav. Kaasaegne jahipidamine on suures osas praktilise loodushoiu meede ja ühiskondliku tellimuse täitmine ulukite tekitatud kahjustuste vähendamiseks, haiguste ärahoidmiseks ja nendega võitlemiseks.

Kontakt:
Margus Puust
EJSi president
margus.puust@ejs.ee
503 5484