EJS küsib jahimajade kaasajastamiseks riigilt raha 

EJS küsib jahimajade kaasajastamiseks riigilt raha 

3691
Foto on illustratiivne. Kiviõli jahimaja pärast uuenduskuuri. Foto: H. Kuusmik

EJS küsib jahimajade kaasajastamiseks riigilt raha, vahendab BNS. Eesti Jahimeeste Selts (EJS) küsib levivale sigade Aafrika katkule (SAK) viidates riigilt raha, et luua jahimajades kaasaegsed ja nõuetele vastavad tingimused nii saagi esmaseks töötluseks, rümpade säilitamiseks kui ka utiliseerimiseks.

EJS viitas möödunud nädalal keskkonnaministeeriumile ja maaeluministeeriumile saadetud kirjas, et osa jahimaju kaasajastati Keskkonnainvesteeringute Keskusest saadud raha abil ja tegi ettepaneku avada meede, kust saaks selleks jätkuvalt raha taotleda. “Nii nagu eelmistel perioodidel, on jahindusorganisatsioonid ka täna valmis läbi omaosaluse ise panustama,” seisab kirjas.

EJS-i teatel on ohutult võimalik käidelda kütitud metssigu eelkõige jahimajades, kus on olemas kaasaegsed ja nõuetele vastavad tingimused nii esmaseks töötluseks, rümpade säilitamiseks kui ka võimalikuks utiliseerimiseks. Hinnanguliselt neljandikul kuni kolmandikul jahipiirkondadest on mingisugused tingimused olemas, aga enamikul mitte. EJS on jahimajade rajamist ja nende juurde kaasaegsete esmase töötluse ja säilituskohtade rajamist propageerinud kui kaasaegse jahinduse vajalikku instrumenti nii veterinaarohutuse kui ka jahikultuuri koha pealt.

Kütid viitasid ministeeriumitele saadetud kirjas Euroopas juba kaua olevale SAK-ile ja märkisid, et ka Eestis ei kesta taud vaid mõni aasta.

“Seetõttu oleme seisukohal, et sellise meetme avamine ja bioohutuse tagamiseks vajalike rajatiste rahastusvõimaluste loomine on oluline samm võitlusel katkuga ka pikemas perspektiivis,” kirjutas EJS.

JAGA