EJS külastas Hollandis jahiteemalist näitust

EJS külastas Hollandis jahiteemalist näitust

1551
Fotod: EJS

11. aprillil külastas EJSi esindus FACE aastakoosoleku raames Hollandis Haagi fotomuuseumis jahiteemalist näitus „Isabella jahid” („Isabella hunts”).

Ekskursiooni käigus tutvusid Euroopa jahindusorganisatsioonide esindajad, sh EJS, fotonäitusega ning neil oli võimalik rääkida näituse autori, Hollandi fotograafi Isabella Rozendaaliga. Fotograaf esitles näitusel olevat lühifilmi, mis rääkis loo tema kokkupuutest jahindusega, kuidas ta jõudis jahtide jäädvustamiseni ning mida see näitus endast täpsemalt kujutab.

Isabella näitus sisaldab üle viie aastase projekti käigus jäädvustatud materjale, milles tutvus ta erinevate jahikultuuridega. Projekti püstitas ta kahele tema jaoks olulistele küsimusele nagu: mis tähendab tänapäeva inimestele metsik loodus ning olla praeguses tööstusühiskonnas toiduahela osa.

Projekti käigus külastas ta nii Hollandi kui Saksamaa jahimehi ning käis jahiretkedel Lähis-Idas, Ameerikas ja Brasiilias Amazonases. Sealjuures ei jäänud ta ainult pealtvaatajaks vaid võttis ise ka jahtidest osa, õppis ulukiliha käitlema ja sellest erinevaid roogi valmistama. Lisaks osales ta noorjahimeeste koolitusel, et täpsemalt aru saada, mida jahindus tänapäeval endast kujutab ning uuris sealjuures riikide ja kultuuride vahelisi erinevaid tahke jahipidamisel.

Isabella multimeedia näitus koosneb fotodest, lühifilmist, kirjanduslikest teostest jm materjalist, mida ta projekti jooksul kasutas. Lisaks näitusele andis ta välja samanimelise fotoraamatu, mille leiab siit.

Näitus on Haagi fotomuuseumis avatud 12. maini, misjärel on kavas seda erinevates riikides tutvustada. Ka EJSil plaanib jahinäitust Eestisse tuua. Rohkem infot näituse kohta leiab siit.