EJS kohtus seisukoerte koolitusklubi ja takside tõuklubi esindajatega

EJS kohtus seisukoerte koolitusklubi ja takside tõuklubi esindajatega

1897
Fotod: EJS

26. mail kohtusid Kuristiku tänaval EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe, Aivo Kivitar Eesti Seisukoerte Koolitusklubist ja Kristin Kerem ning Jelena Vdovina Eesti Takside Tõuklubist. Arutati koostöö võimalusi. 

„Öeldakse, et jaht ilma koerata ei ole jaht. Jahikoer on oluline jahikultuuri osa. Koeratõugusid on mitmeid ja ka neid esindavaid organisatsioone samuti. Jahindus ei ole kõikide ühiskonna kihtide seas populaarne ja seda ka koerte kasutamine küttimisel.  Eesti Jahimeeste Selts püüab koondada enda ümber kõiki kes on huvitatud jahinduse heast käekäigust, heast tavast ja jahikoerte võimalikult laiast kasutusest küttimisel,“ selgitas EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe.

Kõige lähem ja tähtsam eesmärk on moodustada EJSi juurde ümarlaud, mis ühendaks kõik jahikoerte organisatsioonid. Läbi tuleks arutada jahikoerte katsetamise eeskirjad, mis on silmnähtavalt jäänud juba ajale jalgu. Samuti tuleks alustada jahikatsete kohtunike koolitusega.

Kuna kõik jahikoerad on võimelised töötama verejäljel siis kaugem eesmärk oleks kujundada välja üleriigiline verejäljel töötavate koerte võrgustik. See annaks võimaluse jahimeestel vajadusel operatiivselt asuda jälitama haavatud või avariis vigastada saanud ulukit. Arutati ka koerte kasutamise laiendamist veelinnu jahil.