EJS kodukontoris

EJS kodukontoris

1774
Foto: EJS

EJS-i büroo töötab alates 16. märtsist kodukontorites.

Seoses eriolukorra kehtestamisega riigis, viisime sisse muudatused EJS-i büroo töös. Alates 16. märtsist töötame kodukontorites. Töö käib endiselt aktiivselt edasi. Puuduvad vaid vahetud kontaktid nii töötajate kui klientide vahel, muud osas toimib kõik endiselt.

Kodutöös meie töötajate jaoks pole midagi põhimõtteliselt uut. MTÜ töö ei toimu kaheksast viieni, tihti tuleb panustada ka väljaspool seda. Kõik töötajad on sellega harjunud ja seega mingeid suuri üleminekuvalusid uuele töökorraldusele pole. Kaks tööpäeva on läbi ja aeg teha esimesed kokkuvõtted. Kuidas töö läinud on ja mis tehtud, sellest annavad ülevaate tegevjuht Tõnis Korts ja büroo teised töötajad.

Tõnis Korts:

Andres Lillemäe:

Olen täna suhelnud telefoni teel Eesti Seisukoerte Koolitusklubi ja Eesti Hagija Tööühinguga ja plaanime koostööd siis, kui koroonaviirus on möödas. Meil oli selleks nädalaks plaanitud kokkusaamised. Samuti tõlkisin ja saatsin soomlastele terve seemnekataloogi, et avada internetipood. Koostasin aastaaruande tegevusaruande oma töölõigu osas. Tegelen pidevalt võlglastega ja täna sain arve tasumise järjekordselt võlglaselt. Annan telefoni teel pidevalt konsultatsioone seoses kevadise hanejahiga.

Karri Urban: Seoses eriolukorraga riigis on jahiseltsidel tõusnud huvi selle vastu milliseid võimalusi pakub infosüsteem Jahis. Infopäringuid laekub nii e-posti kui telefoni vahendusel. Koostöös Keskkonnainspektsiooniga oleme jõudnud selleni, et väikeulukilubasid saab Jahise süsteemis kasutada ka ainult elektrooniliselt. Ehk Jahises väljastatud elektroonilisi väikeuluki jahilube ei pea enam paralleelselt elektroonilise jahiloaga välja printima. See annab võimaluse täita valitsuse ja Teviseameti soovitust hoida inimkontaktid minimaalsed.
Suuruluki jahiluba tuleb hetkel siiski välja printida, kuid töötame selle nimel, et ka suuruluki lubasid saaks menetleda elektroonselt. Lisaks jätkub aktiivselt töö meie arenduspartneriga süsteemi edasiarendamisel.

Andra Hamburg: Olen päev läbi püüdnud omandada uusi teadmisi kujundamises. Nimelt toimub täna e-õppena ja videosilla vahendusel ammu planeeritud kujundamiskoolitus, mis eriolukorra tõttu toimub interneti vahendusel. Mul tuleb seega aktiivselt ülesandeid lahendada ja uusi programme katsetada. Samuti olen paralleelselt tegelenud e-kirjadega, postitanud uudiseid kodulehele ja jälginud meediamonitooringukeskkonda ning suhelnud kolleegidega.

Jaanus Vaiksoo: Minu tööpäev Eesti Jahimehe toimetajana on eriolukorra tingimustes väga sarnane tavalisele argipäevale. Artikleid on alati kõige parem ja rahulikum kirjutada kodus. Täpselt sama on ka autoritelt saabunud kaastööde toimetamisega – töö laabub lauldes ikka kodukontoris. Pole segajaid ega ahvatlusi, välja arvatud ilus ilm, mis välja meelitab, ja hea söögiisu, mis kisub pidevalt külmkapi ja pliidi juurde.

Tänane päev oli siiski pisut eriline. Käisin hommikul Rakvere jahindusklubi pealiku Jaan Villakuga testimas uut Subaru Forester e-boxeri mudelit. Autofännist Jaan sõitis ja kommenteeris, mina kiibitsesin kõrvalistmel ja panin asjatundja tähelepanekud Eesti Jahimehe tarvis kirja.

Toimetasin eile õhtul saabunud Margo Tanniku uut jäneseartiklit ja valisin sinna juurde mõned suurepärased Tarmo Mikussaare tehtud fotod. Peeter Hussar raporteeris telefoni teel, et artikkel soomlaste jahiajakirjas ilmunud põhjalikust haavlimoona testist on peaaegu tõlgitud ja avaldamiseks valmis. Nii see ajakirja tavaliselt valmibki – ikka kodukontoris nii tava- kui ka eriolukorras.

Lea Truska: Tööpäevad kodukontoris on väga tegusad, tavapärasele kontori tööle proovin vahele ka kodutöid teha. Eile esitasin KIKi projektitaotluse, täiendasin majandusaasta aruande tegevusaruannet oma töölõigu osas. Kuna EJS lauatelefon 602 5970 on suunatud minu telefonile, saan vastata ja aidata lahendada jooksvaid küsimusi. Vastan e-kirjadele, edastan raamatupidamisele arveid.

Kristel Zilensk: Koostasin seltsidele veebruari SAK aruanded ja saatsin need laiali.
Jaanuari SAK aruannete osas ei ole kõik seltsid veel mulle tagasisidet andnud, saadan hilinejatele meeldetuletused. Koostamisel on veebruari SAK aruanded seltsidele, kellel oli selles perioodis SAK tegevusi.

JAGA