EJS ja Ida-Virumaa Jahimeeste Selts osalesid kogu pere metsapäeval

EJS ja Ida-Virumaa Jahimeeste Selts osalesid kogu pere metsapäeval

741
Fotod: Ida-Viru Jahimeeste Selts

27. augustil toimus Jõhvis kogu pere metsapäev. Kogu metsandussektori kõrval olid väljas ka EJS ja Ida-Virumaa Jahimeeste Selts.

Jahindustelgis sai tutvuda kodumaiste ulukite tegemistega metsas ning kuna 2022 on väärtusta jahisaaki aasta, siis said kõik külalised proovida erinevaid ulukilihast toodetud vorste ja pasteeti.

Peamised tegevused olid mõeldud lastele. Lapsed said hüpata kaugust, ning võrrelda distantsi, kui kaugele tavapärases olukorras hüppavad metsas elavad loomad võrreldes nendega.

Lisaks said lapsed ära arvata erinevate ulukite nahku, ning need siis töölehtedele märkida. Ja joonistada ulukite jäljeradu töölehtedele.

Linnamäe lihatööstus oli katnud väga rikkaliku laua külastajatele. Kõik, kes soovisid, said suu soolaseks, maitsvate põdra, metssea ja hirvevorstidest, ning päeva naelaks kujunes põdramaksa pasteet.

Rahvast oli päris palju ja meie telk oli päris populaarne. Kohati ei mahtunud kõik külastajad telki äragi. Sest kuigi peamised tegevused olid lastele suunatud, siis oli küllalt täiskasvanuid, kes soovisid ennast samuti proovile panna, ning jahindusest rohkemat teada saada.

Päeva sisustasid koha peal Veiko Rosi, Airi Jakobson ja Marko Vinni.