EJS ja Eesti Jahikoerte Tõuühing valmistuvad tihedamaks koostööks

EJS ja Eesti Jahikoerte Tõuühing valmistuvad tihedamaks koostööks

2567
Foto: Maarja Vaher

11. detsembril toimus EJSi majas Eesti Jahikoerte Tõuühingu (EJTÜ) erakorraline juhatuse koosolek, kus muuhulgas arutati tihedama koostöö tegemist EJS-ga. Selle tagamiseks otsustati teha EJS-i juhatusele ettepanek koostöölepingu sõlmimiseks.

Jahikoerte tõuühingu juhatuse esimehe Tõnu Väli sõnul on head koostööd tehtud ka siiani, aga leping annaks võimaluse saada ametlikeks koostööpartneriteks ja minna seega uuele tasandile. EJS-i tegevjuht Tõnis Korts kinnitas Tõnu Väli sõnu ja tõi üheks koostöö näiteks suvised jahimeeste kokkutulekud, kus jahikoerte tõuühing on aidanud korraldada esinduslikke ja professionaalseid jahikoerte esitlusi. „see on vaid üks näide ühistest tegemistest“ sõnas Korts „suurem eesmärk on meie koostööl ikkagi jahikoerte alase töö ja jahikoerte eneste tähtsustamine jahipidamisel“ lisas Korts.

Koostöö nõupidamine fotol vasakult Andres Lillemäe, Tõnu Väli, Tõnis Korts
Koostöö nõupidamisel fotol vasakult Andres Lillemäe, Tõnu Väli, Tõnis Korts

Hetkel viimistlevad bürood lepingu teksti ja see esitatakse EJS-i tööplaani kohaselt veebruarikuu juhatuse koosolekule läbivaatamiseks ja kinnitamiseks. Koostöö arendamise aluseks on EJS-i põhikiri, mis muuhulgas näeb ette koostöö arendamist riigiasutuste ja kohalike omavalitsustega, kaitseväe ja Kaitseliidu struktuurüksustega ning teiste riiklike ja ühiskondlike organisatsioonidega.

 

 

 

JAGA