EJS-is arutati metsnugise küttimise üle

EJS-is arutati metsnugise küttimise üle

617
Tõnu Laasi, Uudo Timm, Jaanus Vaiksoo ja Tõnis Korts. Foto: EJS

6. septembril toimus EJS-i majas nõupidamine jahimeeste ja Keskkonnaameti ning Keskkonnaagentuuri spetsialistidega, kus arutati metsnugise küttimise üle.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul räägiti jahimeeste võimalikust osalemisest keskkonnakaitsealases projektis. „Põhiteemana keskendusime metsnugisele ja tema arvukuse reguleerimisele. Teatavasti ohustab nugise kõrge arvukus mitmeid looduskaitselist tähtsust omavaid linnu- ja loomaliike, nende hulka kuulub ka meie vapilind metsis,“ selgitas Korts.

Keskkonnaameti poolt osales koosolekul Tõnu Laasi, Keskkonnaagentuuri poolt Uudo Timm ning EJS-ist tegevjuht Tõnis Korts ja ajakirja Eesti Jahimees peatoimetaja Jaanus Vaiksoo.

Jaanus Vaiksoo, kes koordineerib pilootprojekti „Väikekiskjate arvukuse reguleerimine liigikaitseliselt olulistel rannaniitudel“, tutvustas selle läbiviimisel saadud kogemusi, mida saab kasutada ka teiste projektide korraldamisel. „Loodame, et alanud koostöö tulemusena saavad jahimehed nugise küttimise kaudu aidata kaasa meie loodusrikkuse taastamisele ja tugevdamisele,“ ütles Vaiksoo.