EJS-i juhid kohtusid Kliimaministeeriumi asekantsleriga

EJS-i juhid kohtusid Kliimaministeeriumi asekantsleriga

267
Jahimeeste seltsi majas kohtuti kliimaministeeriumi asekantsleri Antti Toominguga. Foto: EJS

25. septembril toimus jahindusjuhtide töökohtumine Kliimaministeeriumi asekantsleri Antti Toominguga.

EJS-i presidendi Margus Puusti sõnul lepiti kohtumine kokku septembri alguses, kui kohtuti minister Kristen Michaliga. „Ministriga rääkisime rohkem üldistel teemadel ja detailidesse ei laskunud. Asekantsleriga kohtumisel käsitlesime nüüd jahinduse ja looduskasutusega seotud teemasid juba detailsemalt,“ selgitas Puust.

Esmalt peatuti senisel koostööl halduslepingu raames. EJS-i esindajad andsid ülevaate IT arendustest Jahis ja Metsis ja tutvustasid võimalikke uusi arengusuundi jahinduses, mida on siiani seltsi siseselt arutatud.

Käsitleti ka senist jahitunnistuste kehtivuse peatamise praktikat ja selle võimalikku korrastamist. EJS näeks siin rohkem enda kui praktilise täideviija rolli kui menetleja oma. Samuti käsitleti SAK-iga seonduvat ja vajalikke tegevusi selles valdkonnas ning jahindusliku õigusloomega seonduvat.

EJS-i juhid kinnitasid, et toetavad kogukondlikku jahindust, laiapõhjalist riigikaitset ja tiheda koostöö jätkumist riigiga.

Kohtumisel osalesid EJS-i poolelt lisaks president Margus Puustile ka asepresident Toomas Kõuhkna, juhatuse liige Endrik Raun ja tegevjuht Tõnis Korts.