Eikla jahiselts lõpetas ühisjahiga hirve küttimise hooaja

Eikla jahiselts lõpetas ühisjahiga hirve küttimise hooaja

3585
Fotod: EJS

15. veebruaril toimus Saarte Jahimeeste Seltsi liikme Eikla Jahiseltsi ühisjaht hirvepullile, millega lõpetati hirve küttimise hooaeg. Jahis osalesid ka külalised mandrilt. 

Jahi avas seltsi esimees Ojar Sepp, kes tuletas meelde ohutustehnikanõudeid. Seejärel sai sõna Jaan Ärmus, kes andis nõuandeid missuguseid loomi on õige küttida. Kuna Jaan Ärmusel oli vahetult enne sünnipäev, anti jahikülaliste poolt üle kingitus – paar jahikummikuid. Kingituse üleandja Jaan Luks iseloomustas kingitust kui hädavajalikku abivahendit seoses kliimamuutuse ja veerikka talvega.

Päeva jooksul jõuti teha kolm aju, millest esimene oli nn teehoidla aju. Seal oli sees hulgaliselt hirvelehmi ja vasikaid ja vähemalt viis põtra. Teise ajuna tehti Ämata aju, kus samuti leidus üle tosina hirve. Õige hirv kütiti aga kolmandast, nn karjääri ajust. Esialgselt hinnangul on tegemist pronksi vääriva trofeega ja see õnnestus küttida jahikülalisel Marko Olopil. 

Kokkuvõtteks oli väga ilus päev ja väärikas hooaja lõpetamine. Eikla meeste kiituseks tasub öelda, et looma on küllaldaselt ja järelkasv on tugev. Seega on osatud õigesti ulukeid hoida ja majandada. Samas on kiiduväärt selliste ühisjahtide korraldamine ja jahikülalistele võimaluse andmine hirvejahis osalemiseks. EJSi poolt Eikla jahimeestele kivi kotti!