Eestis toimub selle aasta tähtsaim Euroopa keskkonnakonverents

Eestis toimub selle aasta tähtsaim Euroopa keskkonnakonverents

2281
Foto: Flickr

Euroopa Liidu (EL) eesistumise perioodi raames korraldavad Tallinna Ülikool ja Keskkonnaministeerium 24. – 26. oktoobril 2017 Tallinnas konverentsi „Nature-based Solutions: From Innovation to Common-use“, kus tutvustatakse loodusest inspireeritud innovaatilisi praktikaid ja teadmisi, mis aitavad lahendada kliimamuutusest ja linnastumisest tekkivat koormust linnadele ning looduskeskkonnale.

Konverentsi teemad hõlmavad loodusel põhinevaid ja ökoinnovaatilisi tehnoloogiaid, mida on võimalik rakendada nii linna- kui looduskeskkonnas. „Loodusest inspireeritud tehnoloogilised lahendused nagu tehismärgalad, rohekatused ja tormivee süsteemid aitavad linnade keskkonda parandada väga mitmetel viisidel,“ sõnas Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus. „Näiteks aitavad nad parandada seal elavate inimeste heaolu, linna liigirikkust, vee ringlust.“

Kuna lisaks ökoinnovatsioonile on Eesti eesistumise üks prioriteete ka digilahendused, keskendutakse konverentsil sellele, kuidas tehnoloogiad saavad uute looduspõhiste lahenduste loomist ja kasutamist tõhustada ning inimeste teadlikkust tõsta.

Tallinna Ülikooli teaduri, konverentsi peaorganisaatori Galina Kapaneni sõnul on ökoloogia hariduse arendamisel Eestis suur potentsiaal ja alustada tuleks kindlasti juba väga noortest inimestest. Kapanen lisab, et praegused õppekavad koolides küll juba käsitlevad looduse teemat, samuti on palju tehtud loodushariduse arendamiseks, kuid kõiki võimalusi ei ole kindlasti veel ära kasutatud.

Konverentsil osalevad maailma tasemel tunnustatud teadlased, poliitikud ja ettevõtjad. Teiste hulgas astuvad konverentsil üles Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni direktoraadi direktori asetäitja Patrick Child, Euroopa Keskkonnaagentuuri tegevdirektor Hans Bruyninckx ja Rahvusvahelise Looduskaitseliidu looduspõhiste lahenduste grupi direktor Stewart Maginnis.