Eesti Rahvaluule Arhiiv ootab kohtumisi metsloomadega

Eesti Rahvaluule Arhiiv ootab kohtumisi metsloomadega

495
Foto: Janno Simm

Eesti Rahvaluule Arhiiv ootab osalema selleaastasel kogumisvõistlusel “Kohtumised metsloomadega”.

Eesti Rahvaluule Arhiivi 2023. aasta kogumisvõistlus keskendub inimese ja muu looduse suhetele. Metsloomadel on meie igapäevaelus suurem osa, kui esmapilgul arvata võib. Tänapäeval kohtab metsloomi üha sagedamini linnakeskkonnas. Keldris leiavad endale kodu hiired, pööningul nahkhiired, tänavatel võib kohata rebaseid ning suuremates parkides ja haljasaladel oravaid, jäneseid ja teisi metsloomi.

Suhtumine loomadesse on ajas muutunud ja muutub ka edaspidi. Ühed leiavad, et loomi on liiga palju. Teised peavad oluliseks nende kaitset, et loomade arvukus ei väheneks ja ökosüsteem püsiks tasakaalus. Kogumisvõistlusele ootame mälestusi ja lugusid metsloomadest.

Kaastöö võib kirjutada vabas vormis või vastata küsimustele.Kõigile küsimustele ei pea vastama.

Ootame kaastöid 2023. aasta jooksul veebilehel kratt.folklore.ee, e-kirjaga aadressile kratt@folklore.ee või postiga Tartu 51003, Vanemuise 42 Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahvaluule Arhiiv, märksõna METSLOOMAD.

Rohkem infot leiab nende kodulehelt. Küsimuste korral võta ühendust: Mathilda Matjus mathilda.matjus@folklore.ee või helista Eesti Rahvaluule Arhiivi: 737 7730.