Eesti-Läti fotovõistlus “Mägral raja otsas maja”

Eesti-Läti fotovõistlus “Mägral raja otsas maja”

2236
Mägrapaar ja nende urud Saaremaa mägrakaamera ees

Looduskalender.ee ja Aasta looma kodulehe toimkond kuulutavad välja fotovõistluse ” Mägral raja otsas maja”. Samal ajal kuulutab võistluse välja ka Läti loodusmuuseum, kuna lätlasedki valisid oma tänavuseks aasta loomaks mägra ning osalevad ühisel võistlusel eestlastega teist aastat järjest. 

Käes on aasta valgeim aeg ja kuna valget jagub ka öödesse nii Eestis kui Lätis, siis on aasta parim aeg metsaradadel hämaratundidel mägraga juhuslikeks kohtumisteks. On ju mäger põhiliselt ööloom ja teistel aastaaegadel vaid pimeduse varjus oma asju ajav metsaelanik. Lisaks on käes ka aeg, mil noored mägrahakatised ilma uudistama hakkavad.

Nagu ka varasematel aastatel, ootame aasta looma võistlusele kõiksugu pilte, nii loomast endast kui ka tegevusjälgedest, nii fotokaga tehtud pilte kui rajakaamera kaadreid. Fotovõistluse ülesanne on koguda fotosid kõigest mägraga seonduvast. Et mäger on vastupidiselt enamikele loomadele oma uruga seotud aastaringselt, ootame ka pilte mägra elupaikadest. Kuna saadetud fotodest valmib aasta lõpupoole suureformaadiline näitus, paneme pildisaatjatele südamele ka jutukesed kirja panna. Eelmistel aastatel on olnud hulk toredaid pilte ilma lugudeta ja kahjuks seetõttu näitusele valimisest ja auhindamisest eemale jäänud.

Fotosid saab võistlusele saata kuni oktoobri lõpuni. Mägra-aastat kokkuvõttev näitus Eesti ja Läti auhinnatud piltidega avatakse 17. novembril RMK Tallinna peahoones.

Kontakt:
Fotosid saab üles laadida siin (http://cefelu3.nw.eenet.ee/).
Helen Arusoo, toimkond@aastaloom.ee

 

JAGA