Eesti jahispordi liit lõpetas hooaja

Eesti jahispordi liit lõpetas hooaja

583
Parim võistkond - RSK Rae. Fotod: EJS

1. detsembril toimus Tallinnas Männikul Eesti jahispordi liidu 2023. aasta võistlushooaja pidulik lõpetamine ja aasta parimate laskurite autasustamine.

EJSL-i tegevjuht Ivar Pärn tegi aastast kokkuvõtte. Vaatamata keerulistele aegadele maailma poliitikas ja majanduses oli 2023. aasta hooaeg Eesti jahilaskurite jaoks võrreldav eelneva aastaga, kõik tähtsamad võistlused said peetud ja tiitlid jagatud. EJSL korraldas möödunud hooajal 12 haavlilaskmise tiitlivõistlust (koos etappidega), 8 kuulilaskmise tiitlivõistlust ja kaks kombineeritud laskmise tiitlivõistlust. Need võistlused viidi läbi kümnes Eesti lasketiirus: Männiku, Elva, Järva, Haljala, Reino, Pärnu, Laheva, Kalamaja, Valtu ja Kuritse lasketiirus. Vaid FITASC Sportingu Eesti meistri- ja karikavõistlused toimusid Lätis, kuna Eestis pole leidunud tegijat, kes võtaks suure sportingu tiitlivõistluse korraldamise enda peale. Küll aga on kõikidele võistlustele jagunud seni piisavalt võistlejaid. Kokku võttis võistlustest osa 179 erinevat laskurit. Ent jahilaskespordi juurde on vaja kindlasti tuua juurde juunioreid ja naislaskureid, et kindlustada ala järjepidevus ja tekitada konkurentsi.

Aasta parim naine haavlilaskmises Aarika Jõgiste kutsuski kõik jahilaskureid üles tooma lasketiiru ja võistlustele kaasa oma tütred, õed, abikaasad ja elukaaslased, sest jahilaskmine on põnev ja vaatemänguline ala, mis sobib väga hästi ka naiste hobiks. Eestis kasvab igal aastal küllalt jõudsalt naisküttide arv, nende hulgas võiks olla päris palju potentsiaalseid jahilaskureid.

Suurematest rahvusvahelistest võistlustest toimus augustis Pärnu jahilasketiirus Compak Sporting FITASC GP, mille võitis Tauno Tamm. Võistlusel osales 131 laskurit, neist 55 Eestist.

Eesti meeskond koosseisus Emil Juht, Veikko Tihvan ja Tauno Tamm saavutas Kreekas toimunud Compak Sportingu maailmameistrivõistlustel neljanda koha, mis on eestlaste parim tulemus CSP tiitlivõistlustelt.

Hooaja jooksul toetasid Eesti jahispordi liitu spronsorid Eesti Pagar, Clay Target Shooting Accessories ja InfiRay Eesti.

Pärast aastakokkuvõtet autasustas EJSL aasta parimaid jahilaskureid. Auhinnad andis üle EJSL-i juhatuse liige Sven Rannaväli.

EJSL 2023. aasta parimad jahislaskurid:

HAAVLILASKMINE
Parim master Olev Kuuse
Parim veteran Lembit Mihkelstein
Parim seenior Margus Valgma
Parim naine Aarika Jõgiste
Parim juunior Kaarel Paukku
Parim haavlilaskur Emil Juht

KUULILASKMINE
Parim veteran Tiit Karp
Parim seenior Villu Pook
Parim naine Heili Lepp
Parim juunior Karel Udras
Parim kuulilaskur Argo Saagpakk

KOMBINEERITUD JAHIPRAKTILINE HARJUTUS (KOMBI)
Parim veteran Lembit Mihkelstein
Parim seenior Ervin Juht
Parim naine Tooni Vellend
Parim juunior Kaspar Kruusmägi
Parim KOMBI-laskur Kristo Lipp

PARIM MEESKOND
RSK Rae