Eesti jahimehed jagasid rootslastele kogemusi

Eesti jahimehed jagasid rootslastele kogemusi

3476
Rootsi ajakirjanik Anders Lignell, EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe, Diana jahimees Taisto Kaljurand. Foto: EJS

16. oktoobril külastas Eesti jahimehi Rootsi ajakirja Jakt & Jägare toimetus, kes huvitus Eesti seakatku kogemusest ning jahimeeste rollist selles.

Ajakirjaniku Anders Lignelli sõnul oli nende huvi sigade Aafrika katkuga toimetuleku ning taudileviku vältimise vastu. „Rootsi jahimehed on seakatku ohust teadlikud ning soovivad rohkem olla kursis mida selle vältimiseks ette võtta,“ selgitas Lignell. Rootslased mõistsid igati olukorra tõsidust ning soovisid oma jahimehi sellest rohkem informeerida.

Rootsi ajakirjanikele rääkis Eesti jahimeeste kogemusest seakatkuga võitlemisel EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Samuti tutvustasid seakatku tõrjemeetodeid ning rääkisid taudi ajaloost ja seakatkualasest koostööst Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu osakonna juhataja Harles Kaup ja juhtivspetsialist Anne-Ly Veetamm.

Rootslaste huvi seakatku vastu oli suur ning küsiti rohkelt küsimusi. Kohtumise järgselt külastati ka Diana jahiseltsi, kus näidati neile rümpade hoiustamiskohti ning proovivõtmise vahendeid. Ajakirjanikud uurisid ka kohalike jahimeeste kogemusi ja arvamust taudi kohta. Rootsi ajakirjanikele tuli üllatuseks, et jahiklubid on nii hästi varustatud ning hooldatud.

Eesti sigade Aafrika katku alane artikkel ilmub ajakirja “Jakt & Jägare” selle aasta talvenumbris.