Eesti Jahimeeste Selts ühines uue kindlustusühistuga

Eesti Jahimeeste Selts ühines uue kindlustusühistuga

2371
Fotod: EJS

Eestis alustab pärast 80 aastast vaheaega taaskord tegevust kindlustusühistu, millega ühines ka Eesti Jahimeeste Selts (EJS).

“Oleme siin aastate jooksul päris paljude kindlustusseltsidega kohtunud, aga konstruktiivset pakkumist jahindusele (jahikoerte kindlustus, kindlustus kolmandate isikute vastu, kindlustus välisriikides) ei ole me saanud. Nägime, et uus kindlustusühistu on üks tubli Eesti asi, mis võiks tekkida. Väga loodan, et see kindlustusühistu saab tuule tiibadesse, et selle vastu tekib kindlustajatel usaldus ja näen siin ka jahimeestele võimalust meile sobivate kindlustusliikide väljaarendamiseks,” selgitas EJSi president Margus Puust.

Kindlustusühistu Üks eripäraks on asjaolu, et kõik ühistu liikmed on võrdselt ühe häälega ka ühistu omanikud ning peaeesmärgiks on liikmetele õiglase hinnaga vajalike kindlustusteenuste osutamine. Kapitali kogumine algab täna ning panustama on oodatud kõik Eestimaa eraisikud ja ettevõtjad, kelle jaoks on oluline rohkem rikkust Eestisse jätta ning saada osa soodsamatest kindlustuslahendustest.

Taasiseseisvunud Eestis esimene kindlustusühistu nimega Eesti Kindlustusühistu ÜKS asutajaliikmeteks on Eesti Omanike Keskliit, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, Eesti Akordioniliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.

Viimati tegutses Eestis kindlustusühistu 80 aastat tagasi ning toona oli kindlustusühistute osakaal Eesti kindlustusturul 40%, sama suur või kõrgem turuosa on kindlustusühistutel ka kõikides Eestist kõrgema elatustasemega Euroopa riikides tänapäeval.

Eesti Kindlustusühistu ÜKS juhatuse liikme Tarmo Lääne sõnul on selle ühistu loomisprotsess kestnud juba kaks aastat ning selleks on asutajaliikmetena jõud ühendanud ambitsioonikad kindlusvaldkonna eksperdid ning organisatsioonid. “Olen viimased kaks aastat elanud selle nimel, et kindlustusühistu saaks ühel päeval taas reaalsuseks. Mind on motiveerinud sellel teel head mõttekaaslased ja eesmärk tuua Eestimaale tagasi kindlustusühistu kui tugeva kodanikuühiskonna lahutamatu osa. Tänan kõiki usalduse eest ning rõhutan, et efektiivsed ja konkurentsivõimelised saame olla ainult üheskoos,” lisas Lääne.

Aasta 2019 oli Eesti kindlustusühistule ajalooliselt tähtis, kuna siiani ei võimaldanud seadusandlus taasiseseisvunud Eestis kindlustusühistut üleüldse luua. Seadusemuudatuse, mis võimaldab üle pika aja taas inimestel kindlustusühistusse koonduda ning liikmete ehk omanike huvidest lähtuvaid kindlustusteenuseid tarbida, kiitis riigikogu heaks mullu jaanuaris.

Kogu vajaliku info liikmeks astumise ning kõige muu olulise osas leiab Eesti Kindlustusühistu ÜKS kodulehelt. Kindlustusühistuga saab liituda SIIN.