Eesti Jahimeeste Selts tähistab 50. juubelit

Eesti Jahimeeste Selts tähistab 50. juubelit

4116
Foto: Andra Hamburg

18. jaanuaril tähistab Eesti Jahimeeste Selts (EJS) 50 aastast põhitegevuse juubelit.

18. jaanuaril 1967. aastal toimus EJS-i asutamiskoosolek ja võeti vastu põhikiri. Praegu kuulub EJS-i liikmeskonda enamik Eesti jahimeestest, kes hooldavad ulukeid ja peavad jahti umbes 85% Eesti jahiterritooriumil.

Seltsi tegevuse kohta toob EJS-i president Margus Puust välja, et: „praegusel perioodil on jahimeestele äärmiselt oluline üle minna teadmiste ja teaduspõhisele jahindusele“. See eeldab teadmisi sellest, kui palju meie metsades ulukeid elab, mistõttu on lisaks juubeliaastale tänavu ka „loenda ulukit“ aasta.

EJSi president Margus Puust
EJSi president Margus Puust

„Kuna välja on kuulutatud metskitse aasta, on jahimeestel äärmiselt oluline jälgida ka kuidas metskitsel läheb ja seda tehakse metskitseaastal koos loodussõprade ja teadlastega,“ lisab Puust.

Lisaks selgitab EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, et seltsi toimimisele on esiti kaasa aidanud just inimesed. „Seltsil on 50 aasta jooksul olnud häid ja halbu aegu, aga alati on olulised olnud inimesed, kes on meie kõrval ja kellega jagada nii muret kui ka rõõmu“, selgitab ta ning lisab, et „täna on sobilik tänada neid inimesi, kes osalesid seltsi loomisel ja neid, kes läbi viie aastakümne on kindlustanud tema kestmise“.

EJSi tegevjuht Tõnis Korts
EJSi tegevjuht Tõnis Korts

Möödunud aastat meenutatakse siiski valdavalt heades toonides. „2016 oli jahimeestele raske aasta, kus suurimaks väljakutseks oli sigade Aafrika katk, aga me saime koos hakkama,“ selgitab Tõnis. Samuti oli jahimeheks aasta ning EJS-i ridadesse liitus mitmeid sadu uusi jahimehi, nende hulgas ka maaomanikke.

Tegevjuht loodab, et tuleval aastal jätkub ka kõigil talupoja tarkust ja riigimehelikkust elusressursiga ringikäimisel, et koos vankumatult eesti looduse kaitsta.

Külalised Kadrioru lossis
Külalised Kadrioru lossis

EJS avas eile, tõnisepäeval, sünnipäeva-aasta tänupeoga Kadrioru lossis, kuhu oli kutsutud hulganisti külalisi nii seltsi liikmete kui ka koostööpartnerite seast. Pidu oli väga meeleolukas, sõna võtsid EJSi president ja tegevjuht ning diakon. Meelelahutust pakkusid jahisarve puhujad ning piduliku tseremoonia lõpetas efektse ja looduslähedase šõuga klaveri- ning rohupillimängija Erki-Andres Nuut.

 

Vaata ka Maalehe kajastust.