Eesti Jahimees sai 30

Eesti Jahimees sai 30

791
Peatoimetaja Jaanus Vaiksoo lõikamas lahti juubelitorti. Fotod: EJS

7. septembril peeti jahimeeste seltsi maja aias ajakirja Eesti Jahimees 30. aastapäeva.

Eesti Jahimees tähistab sel aastal oma 30. aastapäeva, kuna jahimeestele suunatud ajaleht Jahimees hakkas järjepidevalt ilmuma alates 1992. aasta märtsist ainult neljaleheküljelise väljaandena. Aastaks 2001 kasvas sellest välja ajakiri Eesti Jahimees, mis täna jõuab otsepostituse teel valdava osani meie jahimeestest. Kevadel paraku arusaadavatel põhjustel seda juubelit tähistama ei hakatud, mistõttu saadi kokku just nüüd.

Peatoimetaja Jaanus Vaiksoo tänas ajakirja juubelipeol kõiki neid, kes on olnud ajakirja aluse panijaks, kes on selle juures olnud ja kes seda jätkuvalt teha aitavad. „Nagu Mati Kaal on kunagi öelnud, on ajakirja eesmärk siiski õpetada, õpetada ja veelkord õpetada,“ selgitas Vaiksoo ajakirja põhiolemust.

Jahimeestele mõeldud ajalehe kutsusid omal ajal ellu Rein Sõitja ja Anti Levandi, esimeseks peatoimetajaks oli Ülo Kraan, kes juhtis ajalehe ning ajakirja väljaandmist kuusteist aastat (1992‒2008) ning sellest kujunes tema elutöö.

Ajakirja juubelile oli kohale kutsutud ajakirja toimkond, kolleegid, koostööpartnerid ja sõbrad. Õnnitlusi ja tervitussõnu jagasid muuhulgas EJS-i president, Printalli trükikoda, ajakirja Eesti Loodus toimetus jt.