Eesti hirvepeibutusvõistkond tegi seni parima tulemuse

Eesti hirvepeibutusvõistkond tegi seni parima tulemuse

3977

25. mail toimus Põhja-Valgevenes Asvieja järve lähistel Krasny Boris punahirve peibutamise Euroopa meistrivõistlused.

Eesti võistkond, kuhu kuulusid Andres Maripuu, Innar Uus ja Airek Kolju, saavutas üldkokkuvõttes 8. koha. Kokku oli hirvepeibutamisel võistkondi 13. See on siiani parim tulemus, mis eestlastel mitme aasta jooksul on õnnestunud saavutada.

Finaali sai edasi 39 võistlejast 22. Esimesena jäi finaalist välja just meie delegatsiooni esindaja Innar Uus, kes eelmisel aastal eestlastest kõrgeima, 20. koha saavutas.

Individuaalarvestuses tegi parima tulemuse sel korral Andres Maripuu. Maripuu jagas finaalis 9.-11. kohta ning ümberpuhumisel tihedas konkurentsis pidi leppima tubli 11. kohaga. 

Delegatsiooni juhtis Endrik Raun ning kohtunikuna osales Jaan Ärmus.

Võistlusel oli osalejaid 13 riigist: Austriast, Valgevenest, Belgiast, Ungarist, Saksamaalt, Lätist, Leedust, Poolast, Slovakkiast, Prantsusmaalt, Sloveeniast, Tšehhist ja Eestist.

Hirvepeibutamise EMil peavad võistlejad võimalikult tõetruult järele tegema punahirve häälitsusi. Lubatud on sealjuures kasutada abivahendeid, v.a. elektroonilisi. Hinnatakse hääle loomulikkust, vastavust looduslikele häältele ja peibutamise tehnikat ning vastavalt sellele antakse punkte.