Bulgaarias toimus loomatervishoiualane konverents

Bulgaarias toimus loomatervishoiualane konverents

1662

8.‒9.märtsini toimus Bulgaarias Sofias konverents „Eluslooduse roll loomatervise haldamisel“, mida korraldas Euroopa Komisjon koostöös ELi eesistujariigi Bulgaariaga.

Konverentsi põhiteemaks on ulukihaiguste haldamine ja sigade Aafrika katku tõrje ning selle roll jahinduses.

ELi plaane ja seadusandlust loomatervishoius käsitles Euroopa komisjoni liige Andrea Gavinelli. Ülevaate loomatervise teemal tegi ka Bulgaaria põllumajandusminister Rumen Porodzanov. Ta rõhutas, et jahimeeste roll on ulukihaiguste tõrjel väga oluline ning nad peaksid olema looduses tähelepanelikud ja teavitama metsast toimuvast.

Samuti tegi ELi tervishoiupoliitikast ja tegevustest seoses loomatervishoidu seadusega ülevaate Euroopa Komisjoni loomatervishoiu osakonna juhata Barbara Logar. Ta selgitas, et ulukitõrje programmid on väga olulised ning EL on panustanud ulukihaiguste tõrjumisse palju rahalist ressurssi. Iga aasta saab Euroopa Komisjon anda ulukihaiguste uurimiseks toetust. Sel aastal on seakatku tõttu koostatud 34 toetusprogrammi. Alates 2013. aastaks on seakatku uurimisele ja tõrjele kulutatud 48,3 miljonit eurot. 2018. aastaks on eelarve peaaegu 8 miljonit.

Loe pikemat ülevaadet SIIT!

Vaata ka teiste ettekandeid lähemalt SIIT.