Brüsselis toimub seakatku konverents

Brüsselis toimub seakatku konverents

1905

16. mail toimub Euroopa Parlamendis konverents “Sigade Aafrika katku oht Euroopas – jahimeeste võtmeroll”.

Sigade Aafrika katk (SAK) möllab Euroopas juba mitmendat aastat ning on mõjunud laastavalt metssea populatsioonile Euroopas. Siiani pole vaktsiini leitud. Kuigi see inimestele ei levi ega mõjuta teisi liike, on katkulevikul sellele suur mõju. Inimesed on üheks suurimaks riskiks SAKi levitamisel, kuna katkuga kokkupuutunud materjalis (toit jm) säilib viirus edasi veel pikka aega. Jahimehed on aga tavaliselt esimesed, kes SAKi tuvastavad, mistõttu mängivad nad väga olulist rolli seakatku seires ja haldamisel.

Europarlamendis toimuval FACE konverentsil jagavad oma kogemusi ja strateegilisi lähenemisviise erinevad osapooled probleemi lahendamisel. Kohtumine tõhustab seeläbi ka koostööd sidusrühmade vahel Euroopa liidus.

Seakatku teemalist konverentsi juhatab Europarlamendi liige Iveta Grigule-Peterse ning paneelis osalevad FACE Balti religiooni president Linda Dombrovksa, Euroopa Komisjoni liige Marco Valletta, Saksamaa loomatervishoiu uuringute instituudi asedirektor Sandra Blome, Euroopa suurima põllumajanduse esindusorganisatsiooni COPA/GOGECA juhataja Oana Neagu ning Läti veterinaar- ja toiduameti loomataudiosakonna vanemekspert Martins Seržants.

Lisainfo ja registreerimise leiab SIIT.